Whatsapp: 0212 909 54 84

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1- SATICI

ÜNVANI : OZAN GÜLER - KİVİ REKLAM

ADRESİ : GÜLTEPE MAH 1010 SOKAK NO 5 KÜÇÜKÇEKMECE/İST

TELEFON : 0212 909 54 54

E-MAİL : İNFO@KİVİDAVETİYE.COM

 

1.2- ALICI

ADI/SOYADI/ÜNVANI : [ALİCİAD] (KISACA ALICI OLARAK ANILACAK) 

ADRESİ : [ALİCİADRES]

TELEFON : [ALİCİTELEFON]

E-MAİL : [ALİCİEMAİL]

 

MADDE 2 - KONUSU

ALICI’NIN SATICI'YA AİT WWW.KİVİDAVETİYE.COM ELEKTRONİK ORTAMDA SİPARİŞİNİ VERDİĞİ, ÖZELLİKLERİ VE SATIŞ FİYATI AŞAĞIDA BELİRTİLEN ÜRÜNÜN SATIŞI, TESLİMİ VE BEDELİNİN ÖDENMESİNE İLİŞKİN OLARAK TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN VE MESAFELİ SÖZLEŞMELERE DAİR YÖNETMELİK’E GÖRE TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİN BELİRLENMESİDİR.

MADDE 3 - SÖZLESME TARİHİ: SATICI TARAFINDAN DAHA ÖNCE İMZALANMIŞ BULUNAN İŞ BU İKİ NÜSHA SÖZLEŞME ALICI TARAFINDAN [SİPARİSTARİH] TARİHİNDE KABUL EDİLMİŞTİR VE BİR NÜSHASI ALICININ MAİL ADRESİNE GÖNDERİLECEKTİR.

MADDE 4 - TESLİMAT MASRAFLARI VE IFASI: TESLİMAT MASRAFLARI ALICIYA AİTTİR. SATICI, WEB SİTESİNDE, İLAN ETTİĞİ RAKAMIN ÜZERİNDE ALIŞVERİŞ YAPANLARIN TESLİMAT ÜCRETİNİN KENDİSİNCE KARŞILANACAĞINI BEYAN ETMİŞSE, TESLİMAT MASRAFI SATICIYA AİTTİR. TESLİMAT; STOĞUN MÜSAİT OLMASI VE MAL BEDELİNİN SATICININ HESABINA GEÇMESİNDEN SONRA EN KISA SÜREDE YAPILIR. SATICI, MAL/HİZMETİN SİPARİŞİNDEN İTİBAREN 30 (OTUZ) GÜN İÇİNDE TESLİM EDER. HERHANGİ BİR NEDENLE MAL/HİZMET BEDELİ ÖDENMEZ VEYA BANKA KAYITLARINDA İPTAL EDİLİR İSE, SATICI MAL/HİZMETİN TESLİMİ YÜKÜMLÜLÜĞÜNDEN KURTULMUŞ KABUL EDİLİR.

MADDE 5 - ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI: ALICI, SÖZLEŞME KONUSU MAL/HİZMETİ TESLİM ALMADAN ÖNCE MUAYENE EDECEK EZİK, KİRİK, AMBALAJI YIRTILMIŞ VB. HASARLI VE AYIPLI MAL/HİZMETİ KARGO ŞİRKETİNDEN TESLİM ALMAYACAKTIR. TESLİM ALINAN MAL/HİZMETİN HASARSIZ VE SAĞLAM OLDUĞU KABUL EDİLECEKTİR. TESLİMDEN SONRA MAL/HİZMETİN ÖZENLE KORUNMASI BORCU, ALICIYA AİTTİR. MAL/HİZMETİN TESLİMİNDEN SONRA ALICIYA AİT KREDİ KARTININ ALICINİN KUSURUNDAN KAYNAKLANMAYAN BİR ŞEKİLDE YETKİSİZ KİŞİLERCE HAKSİZ VEYA HUKUKA AYKIRI OLARAK KULLANILMASI NEDENİ İLE İLGİLİ BANKA VEYA FİNANS KURULUSUNUN MAL/HİZMET BEDELİNİ SATICIYA ÖDEMEMESİ HALİNDE, ALICI KENDİSİNE TESLİM EDİLMİŞ OLMASI KAYDIYLA MAL/HİZMETİ 3 (ÜÇ) GÜN İÇİNDE SATICIYA GÖNDERMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. BU TAKDİRDE TESLİMAT GİDERLERİ ALICIYA AİTTİR.

 

MADDE 6 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/ÜRÜNLER

6.1- ÜRÜNLERİN CİNSİ VE TÜRÜ, MİKTARI, MARKA/MODELİ, RENGİ, VERGİLER DAHİL SATIŞ BEDELİ (ADET X BİRİM FİYAT OLARAK) AŞAĞIDA BELİRTİLDİĞİ GİBİDİR.

 [URUNLER]

6.2- ÖDEME ŞEKLİ:

[ODEMESEKLİ]

 

6.3- DİĞER YANDAN VADELİ SATIŞLARIN SADECE BANKALARA AİT KREDİ KARTLARI İLE YAPILMASI NEDENİYLE, ALICI, İLGİLİ FAİZ ORANLARINI VE TEMERRÜT FAİZİ İLE İLGİLİ BİLGİLERİ BANKASINDAN AYRICA TEYİT EDECEĞİNİ, YÜRÜRLÜKTE BULUNAN MEVZUAT HÜKÜMLERİ GEREĞİNCE FAİZ VE TEMERRÜT FAİZİ İLE İLGİLİ HÜKÜMLERİN BANKA VE ALICI ARASINDAKİ KREDİ KARTI SÖZLEŞMESİ KAPSAMINDA UYGULANACAĞINI KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT EDER.

KREDİ KARTINA İADE PROSEDÜRÜ:

 

ALICININ CAYMA HAKKINI KULLANDIĞI DURUMLARDA YA DA SİPARİŞE KONU OLAN ÜRÜNÜN ÇEŞİTLİ SEBEPLERLE TEDARİK EDİLEMEMESİ VEYA HAKEM HEYETİ KARARLARI İLE TÜKETİCİYE BEDEL İADESİNE KARAR VERİLEN DURUMLARDA, ALIŞVERİŞ KREDİ KARTI İLE VE TAKSİTLİ OLARAK YAPILMIŞSA, KREDİ KARTINA İADE PROSEDÜRÜ AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞTİR:

 

MÜŞTERİMİZ ÜRÜNÜ KAÇ TAKSİT İLE ALDIYSA BANKA MÜŞTERİYE GERİ ÖDEMESİNİ TAKSİTLE YAPMAKTADIR. SATICI BANKAYA ÜRÜN BEDELİNİN TAMAMINI TEK SEFERDE ÖDEDİKTEN SONRA, BANKA POSLARINDAN YAPILAN TAKSİTLİ HARCAMALARIN MÜŞTERİMİZİN KREDİ KARTINA İADESİ DURUMUNDA, KONUYA MÜDAHİL TARAFLARIN MAĞDUR DURUMA DÜŞMEMESİ İÇİN TALEP EDİLEN İADE TUTARLARI, YİNE TAKSİTLİ OLARAK HAMİL TARAF HESAPLARINA BANKA TARAFINDAN AKTARILIR. MÜŞTERİNİN SATIŞ İPTALİNE KADAR ÖDEMİŞ OLDUĞU TAKSİT TUTARLARI, EĞER İADE TARİHİ İLE KARTIN HESAP KESİM TARİHLERİ ÇAKIŞMAZSA HER AY KARTA 1 İADE YANSIYACAK VE MÜŞTERİ İADE ÖNCESİNDE ÖDEMİŞ OLDUĞU TAKSİTLERİ SATIŞIN TAKSİTLERİ BİTTİKTEN SONRA, İADE ÖNCESİNDE ÖDEMİŞ OLDUĞU TAKSİTLERİ SAYISI KADAR AY DAHA ALACAK VE MEVCUT BORÇLARINDAN DÜŞMÜŞ OLACAKTIR.

 

KART İLE ALINMIŞ MAL VE HİZMETİN İADESİ DURUMUNDA SATICI,BANKA İLE YAPMIŞ OLDUĞU SÖZLEŞME GEREĞİ MÜŞTERİYE NAKİT PARA İLE ÖDEME YAPAMAZ. ÜYE İŞYERİ YANİ SATICI,BİR İADE İŞLEMİ SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA İLGİLİ YAZILIM ARACILIĞI İLE İADESİNİ YAPACAK OLUP,ÜYE İŞYERİ YANİ SATICI İLGİLİ TUTARI BANKAYA NAKDEN VEYA MAHSUBEN ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜ OLDUĞUNDAN YUKARIDA ANLATMIŞ OLDUĞUMUZ PROSEDÜR GEREĞİNCE MÜŞTERİYE NAKİT OLARAK ÖDEME YAPILAMAMAKTADIR. KREDİ KARTINA İADE, SATICI BANKAYA BEDELİ TEK SEFERDE ÖDEMESİNDEN SONRA, BANKA TARAFINDAN YUKARIDAKİ PROSEDÜR GEREĞİNCE YAPILACAKTIR.

 

ALICI, BU PROSEDÜRÜ OKUDUĞUNU VE KABUL ETTİĞİNİ KABUL VE TAAHHÜT EDER.

 

6.4- TESLİMAT ŞEKLİ VE ADRESİ :

 

TESLİMAT ADRESİ : [TESLİMATADRES]

TESLİM EDİLECEK KİŞİ: [TESLİMATKİSİ]

FATURA ADRESİ : [FATURAADRES]

 

TESLİMAT KARGO ŞİRKETİ ARACILIĞI İLE ALICININ YUKARIDA BELİRTİLEN ADRESİNDE ELDEN TESLİM EDİLECEKTİR. TESLİM ANINDA ALICININ ADRESİNDE BULUNMAMASI DURUMUNDA DAHİ SATICI EDİMİNİ TAM VE EKSİKSİZ OLARAK YERİNE GETİRMİŞ OLARAK KABUL EDİLECEKTİR. BU NEDENLE, ALICININ ÜRÜNÜ GEÇ TESLİM ALMASINDAN KAYNAKLANAN HER TÜRLÜ ZARAR İLE ÜRÜNÜN KARGO ŞİRKETİNDE BEKLEMİŞ OLMASI VE/VEYA KARGONUN SATICI'YA GERİ İADE EDİLMESİNDEN DOLAYI DA OLUŞAN GİDERLER DE ALICI'YA AİTTİR.

 

KARGO ÜCRETİ : [KARGOUCRET] TL  OLUP, KARGO FİYATI SİPARİŞ TOPLAM TUTARINA EKLENMEKTE VE MÜŞTERİ TARAFINDAN ÖDENMEKTEDİR. ÜRÜN BEDELİNE DAHİL DEĞİLDİR.

 

MADDE 7 - GENEL HÜKÜMLER

7.1- ALICI, WWW.KİVİDAVETİYE.COM    İNTERNET SİTESİNDE SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN TEMEL NİTELİKLERİ, SATIŞ FİYATI VE ÖDEME ŞEKLİ İLE TESLİMATA İLİŞKİN ÖN BİLGİLERİ OKUYUP BİLGİ SAHİBİ OLDUĞUNU VE ELEKTRONİK ORTAMDA GEREKLİ TEYİDİ VERDİĞİNİ BEYAN EDER.

7.2- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, YASAL 30 GÜNLÜK SÜREYİ AŞMAMAK KOŞULU İLE HER BİR ÜRÜN İÇİN ALICI'NIN YERLEŞİM YERİNİN UZAKLIĞINA BAĞLI OLARAK İNTERNET SİTESİNDE ÖN BİLGİLER İÇİNDE AÇIKLANAN SÜRE İÇİNDE ALICI VEYA GÖSTERDİĞİ ADRESTEKİ KİŞİ/KURULUŞA TESLİM EDİLİR.

7.3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ALICI'DAN BAŞKA BİR KİŞİ/KURULUŞA TESLİM EDİLECEK İSE, TESLİM EDİLECEK KİŞİ/KURULUŞUN TESLİMATI KABUL ETMEMESİNDEN SATICI SORUMLU TUTULAMAZ.

7.4- SATICI, SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN SAĞLAM, EKSİKSİZ, SİPARİŞTE BELİRTİLEN NİTELİKLERE UYGUN VE VARSA GARANTİ BELGELERİ VE KULLANIM KILAVUZLARI İLE TESLİM EDİLMESİNDEN SORUMLUDUR.

7.5- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN TESLİMATI İÇİN İŞBU SÖZLEŞMENİN İMZALI NÜSHASININ SATICI’YA ULAŞTIRILMIŞ OLMASI VE BEDELİNİN ALICI'NIN TERCİH ETTİĞİ ÖDEME ŞEKLİ İLE ÖDENMİŞ OLMASI ŞARTTIR. HERHANGİ BİR NEDENLE ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ VEYA BANKA KAYITLARINDA İPTAL EDİLİR İSE, SATICI ÜRÜNÜN TESLİMİ YÜKÜMLÜLÜĞÜNDEN KURTULMUŞ KABUL EDİLİR.

7.6- ÜRÜNÜN TESLİMİNDEN SONRA ALICI'YA AİT KREDİ KARTININ ALICI'NIN KUSURUNDAN KAYNAKLANMAYAN BİR ŞEKİLDE YETKİSİZ KİŞİLERCE HAKSIZ VEYA HUKUKA AYKIRI OLARAK KULLANILMASI NEDENİ İLE İLGİLİ BANKA VEYA FİNANS KURULUŞUN ÜRÜN BEDELİNİ SATICI'YA ÖDEMEMESİ HALİNDE, ALICI'NIN KENDİSİNE TESLİM EDİLMİŞ OLMASI KAYDIYLA ÜRÜNÜN 3 GÜN İÇİNDE SATICI'YA GÖNDERİLMESİ ZORUNLUDUR. BU TAKDİRDE NAKLİYE GİDERLERİ ALICI'YA AİTTİR.

7.7- GARANTİ BELGESİ İLE SATILAN ÜRÜNLERDEN OLAN VEYA OLMAYAN ÜRÜNLERİN ARIZALI VEYA BOZUK OLANLAR, (AYIPLI) GARANTİ ŞARTLARI İÇİNDE GEREKLİ ONARIMIN YETKİLİ SERVİSE YAPTIRILMASI İÇİN SATICI’YA GÖNDERİLEBİLİR, BU TAKDİRDE KARGO GİDERLERİ SATICI TARAFINDAN KARŞILANACAKTIR.

7.8 - AYRICA SİTEDE YER ALAN ÜRÜNLERİN ÖZELLİKLERİ, STOK DURUMLARI, FİYATLARI VS. HUSUSLARDA HERHANGİ BİR HATA OLUŞMASI MÜMKÜNDÜR. BU GİBİ HALLERDE HATALAR SATICI TARAFINDAN DÜZELTİLMEKTEDİR. ANCAK HERHANGİ BİR HATAYLA KARŞILAŞILMASI DURUMUNDA SİPARİŞ GERÇEKLEŞMİŞ VE SİPARİŞ TUTARI ALICI’NIN KREDİ KARTINDAN (VEYA HAVALE İLE) ALINMIŞ OLSA DAHİ SATICI’NIN SİPARİŞİN İPTALİ İLE ÖDENEN TUTARIN KREDİ KARTINA (VEYA HESABINA) İADESİNİ YAPMA HAKKI MEVCUTTUR. BU HALDE SİPARİŞ İPTAL EDİLEREK TUTAR ALICI’NIN KREDİ KARTINA (VEYA HESABINA) İADE EDİLİR. İADESİ GERÇEKLEŞTİRİLEN TUTARIN ALICI’NIN HESABINA AKTARILMASI KARTI VEREN/HESABIN AİT OLDUĞU KURULUŞUN YÜKÜMLÜLÜĞÜNDE OLUP OLUŞABİLECEK GECİKMELERDEN DOLAYI SATICI’NIN HERHANGİ BİR SORUMLULUĞU BULUNMAMAKTADIR.

7.9 – ALICI SATIN ALINAN ÜRÜNÜN MONTAJININ KENDİSİNE AİT OLDUĞUNU KABUL VE TAAHHÜT ETMİŞTİR

MADDE 8- CAYMA HAKKI

ALICI, SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN KENDİSİNE VEYA GÖSTERDİĞİ ADRESTEKİ KİŞİ/KURULUŞA TESLİMİNDEN İTİBAREN 14 GÜN İÇİNDE MALI REDDEDEREK CAYMA HAKKINA SAHİPTİR. CAYMA HAKKİNİN KULLANILMASI İÇİN AYNI SÜRE İÇİNDE SATICIYA FAKS, E-POSTA VEYA TELEFON İLE BİLDİRİMDE BULUNULMASI VE MAL/HİZMETİN 7. MD. HÜKÜMLERİ ÇERÇEVESİNDE VE İŞ BU SÖZLEŞMENİN AYRILMAZ PARÇASI OLAN VE SATICI WEB SİTESİNDE YAYINLANMIŞ OLAN ÖNBİLGİLER GEREĞİNCE, AMBALAJ VE İÇERİĞİNİN DENENİRKEN HASAR GÖRMEMİŞ OLMASI ŞARTTIR. BU HAKKİN KULLANILMASI HALİNDE, 3. KİŞİYE VEYA ALICIYA TESLİM EDİLEN MAL/HİZMETE İLİŞKİN KARGO TESLİM TUTANAĞI ÖRNEĞİ İLE FATURA ASLININ İADESİ ZORUNLUDUR. FATURA ASLİ GÖNDERİLMEZSE ALICIYA KDV VE VARSA DİĞER YASAL YÜKÜMLÜLÜKLER İADE EDİLEMEZ.

TÜKETİCİNİN CAYMA BİLDİRİMİNİN SATICIYA ULAŞTIĞI TARİHTEN İTİBAREN 10 GÜN İÇİNDE ÜRÜN BEDELİ ALICI'YA İADE EDİLİR.(BKZ MESAFELİ SÖZLEŞMELER HAKKINDA YÖNETMELİK) CAYMA HAKKI NEDENİ İLE İADE EDİLEN ÜRÜNÜN KARGO BEDELİ SATICI TARAFINDAN KARŞILANIR.

 

TÜKETİCİNİN HİÇBİR HUKUKİ VE CEZAİ SORUMLULUK ÜSTLENMEKSİZİN VE HİÇBİR GEREKÇE GÖSTERMEKSİZİN MALI TESLİM ALDIĞI VEYA SÖZLEŞMENİN İMZALANDIĞI TARİHTEN İTİBAREN YEDİ GÜN İÇERİSİNDE MALI VEYA HİZMETİ REDDEDEREK SÖZLEŞMEDEN CAYMA HAKKININ VAR OLDUĞUNU VE CAYMA BİLDİRİMİNİN SATICI VEYA SAĞLAYICIYA ULAŞMASI TARİHİNDEN İTİBAREN MALI GERİ ALMAYI TAAHHÜT EDERİZ.

MADDE 9- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

NİTELİĞİ İTİBARIYLA İADE EDİLEMEYECEK ÜRÜNLER, TEK KULLANIMLIK ÜRÜNLER, KOPYALANABİLİR YAZILIM VE PROGRAMLAR, HIZLI BOZULAN VEYA SON KULLANIM TARİHİ GEÇEN ÜRÜNLER İÇİN CAYMA HAKKI KULLANILAMAZ. AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLERDE CAYMA HAKKININ KULLANILMASI, ÜRÜNÜN AMBALAJININ AÇILMAMIŞ, BOZULMAMIŞ VE ÜRÜNÜN KULLANILMAMIŞ OLMASI ŞARTINA BAĞLIDIR.

- NİTELİĞİ İTİBARIYLA İADE EDİLEMEYECEK ÜRÜNLER ( ÜRÜNÜN ARIZALI VEYA AYIPLI ÇIKMASI HALLERİ DIŞINDA, AÇILDIKTAN SONRA SAĞLIK AÇISINDAN TEHLİKE ARZEDEBİLEN ÜRÜNLER ÖRN: KULLANIM ESNASINDA VÜCUT İLE BİREBİR TEMAS GEREKTİREN ÜRÜNLER (KULAK İÇİ VEYA KULAK ÜSTÜ KULAKLIK VS. ), TEK KULLANIMLIK ÜRÜNLER, KOPYALANABİLİR YAZILIM VE PROGRAMLAR, HIZLI BOZULAN VEYA SON KULLANIM TARİHİ GEÇEN ÜRÜNLER VE İADESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR

ALICI, ÖDEME İŞLEMLERİNİ  KREDİ KARTI İLE YAPTIĞI DURUMDA TEMERRÜDE DÜŞTÜĞÜ TAKDİRDE, KART SAHİBİ BANKA İLE ARASINDAKİ KREDİ KARTI SÖZLEŞMESİ ÇERÇEVESİNDE FAİZ ÖDEYECEĞİNİ VE BANKAYA KARŞI SORUMLU OLACAĞINI KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT EDER. BU DURUMDA İLGİLİ BANKA HUKUKİ YOLLARA BAŞVURABİLİR;